مشاوره بازاریابی | مشاوره برندینگ ( برندسازی )

مشاوره برندینگ ، مشاوره برندسازی | طراحی نظارت بر کمپین تبلیغات و برندینگ ( مشاوره بازاریابی فروش تبلیغات )

دوازده عادت افراد بسیار موفق

 یک مطالعه در دانشگاه استریر Strayer University نشان می‌دهد که بیشتر مردم فکر می‌نمایند که تعریف موفقیت یعنی دستیابی به اهداف شخصی.

افراد بسیار موفق در زوایای متعدد زندگی به موفقیت می‌رسند – در دوستی‌هایشان، در سلامت بدنی و روانی، در زندگی خانوادگی و در زندگی حرفه‌ای خود (که نه‌تنها در آن خوب هستند که از آن لذت می‌برند).

دوازده عادت افراد بسیار موفق


TalentSmart تحقیقی بر روی بیش از یک‌میلیون نفر انجام داده و به این نتیجه رسیده که افراد بسیار موفق نقاط مشترک زیادی با هم دارند. علی‌الخصوص، 90 درصد آن‌ها کنترل بر روی احساسات خود دارند به‌نحوی‌که تمرکز خود را از دست نمی‌دهند، آرامش خود را حفظ می‌نمایند و کارآمد به کار خود ادامه می‌دهند.

این‌گونه افراد موفق و از هوش احساسی بالایی برخوردار هستند(شاخص کیفیتی‌ای که برای دستیابی به رؤیاهای خود نیاز دارید).

من استراتژی‌های مختلف افراد بسیار موفق را در رسیدن به هدف‌های خود بررسی کردم و به دوازده نقطه مشترک در میان آنان رسیدم.بعضی از این نقاط به نظر واضح و ساده هستند ولی نکته اساسی در آن قرار دارد که شما زمان استفاده از آن‌ها را تشخیص دهید و توانایی استفاده را داشته باشید.


1- آن‌ها همواره آرامش خود را حفظ می‌نمایند

آرامش خود را حفظ می‌نمایند چون مرتباً احساسات خود را کنترل می‌نمایند، احساسات خود را به‌خوبی مشناسند، و از این شناخت در زمان‌های لازم و چالش‌برانگیز برای کنترل خود استفاده می‌نمایند. وقتی اوضاع خوب به نظر نمی‌رسد ، همواره آرام هستند و فکر متمرکزی دارند و خونسرد به نظر می‌آیند ( برای کسانی که این‌گونه افراد را نمی‌شناسند بسیار تعجب‌آور است). افراد بسیار موفق به‌خوبی می‌دانند که چه مسائل حل شود و چه اوضاع وخیم‌تر شود ، زمان همه‌چیز را تغییر می‌دهد. تنها کاری که می‌توانند بکنند این است که آماده باشند و کنترل خود را حفظ کنند.


2- افراد بسیار موفق از دانش بالایی برخوردار هستند

افراد بسیار موفق همواره از دیگران بیشتر می‌دانند چون مرتب مطالعه می‌نمایند. در پی پیشرفت مداوم هستند. هرزمانی که وقت آزاد دارند ، برای فراگیری موضوعی جدید استفاده می‌نمایند. این کار را برای این انجام نمی‌دهند که "کار درست" این است، بلکه به این دلیل که شور و هیجان آن‌ها بسیار بالا است. همواره درصدد جستجوی فرصت‌هایی برای پیشرفت هستند و می‌خواهند در مورد دنیای اطراف خود بیشتر و بیشتر بدانند. به این نگاه نمی‌نمایند که ممکن است با پرسیدن سؤالی احمق به نظر آیند، ترجیح می‌دهند که چیز جدیدی یاد بگیرند تا اینکه زرنگ و باهوش به نظر بیایند.


3- افراد بسیار موفق هدفمند هستند

افراد بسیار موفق بسیار تحقیق می‌نمایند ، مشاوره بسیار می‌گیرند و سریع عمل نمی‌نمایند.    آن‌ها می‌دانند (برحسب مطالعات) که افکار و برداشت‌های مطالعه نشده ، نتیجه خوبی نخواهد داشت. می‌دانند که باید صبر داشته باشند ، منطق را حاکم کنند و سر آخر نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.


4- افراد بسیار موفق با اطمینان  و یقین صحبت می‌نمایند

به‌ندرت از افراد بسیار موفق می‌شنوید که بگویند مثل: " مطمئن نیستم" ، "شاید.." .  با صراحت و یقین صحبت می‌نمایند چون می‌دانند که دشوار است افراد را جذب کنید و بخواهید که به شما گوش فرا دهند اگر در مورد گفته‌های خود اطمینان نداشته باشید.


5- از زبان بدن مثبت استفاده می‌نمایند

اگر شناخت خوبی از حرکت‌های خود ، نحوه صحبت و تون صدای خود داشته باشید و بدانید که اثر مثبت دارند ، موفق به جذب دیگران می‌شوید. تون صحبت افراد بسیار موفق پرهیجان است ، موقع صحبت کردن دست‌هایشان را قفل بر روی سینه نمی‌نمایند، ارتباط چشمی را حفظ می‌نمایند (با مخاطب) و به‌سوی مخاطب خود متمایل هستند. زبان بدن مثبت در یک مذاکره بسیار مهم است چون چگونه مسئله‌ای را بیان می‌کنید از اینکه چه می‌گویید، مهم‌تر است.


6- همواره در نظر اول برداشت خوبی از خود به جا می‌گذارند

تحقیقات نشان می‌دهد که بیشتر افراد در هفت ثانیه اول ملاقات با شما، نشان خواهند داد که از شما چه برداشتی دارند (مثبت یا منفی). و سپس مابقی زمان را صرف آن می‌نمایند که نظر اولیه خود را توجیه نمایند. این حقیقت ممکن است ترسناک به نظر آید، ولی با علم به آن، می‌توانید از این دانستنی استفاده نمایید. به‌جا گذاشتن یک نظر اولیه مساعد در دید دیگران به‌طور مستقیم وابسته به زبان بدن مثبت است. طرز ایستادن راسخ، دست دادن محکم، لبخند و شانه‌های فراخ به شما در به‌جا گذاشتن یک برداشت خوب در نظر دیگران کمک می‌نماید.

7- افراد بسیار موفق در جستجوی نیل به موفقیت‌های کوچک هستند.

افراد بسیار موفق خودشان را به چالش می‌کشند و رقابت می‌نمایند، حتی وقتی زحمات آن‌ها منجر به رسیدن به موفقیت‌های کوچک می‌شود.موفقیت‌های کوچک گیرنده‌های آندروژنی جدید در مناطقی از مغز می‌سازند که برای ساختن انگیزه و احساس گرفتن پاداش، عمل می‌نمایند. افزایش تعداد این‌گونه گیرنده‌ها اثرگذاری تستسترون را افزایش می‌دهد که این باعث افزایش اعتماد به خود و تمایل به مقابله به چالش‌های جدید می‌شود. وقتی به یک سری موفقیت‌های کوچک دستیابید، بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شما برای ماه‌ها دوام خواهد داشت.


8- افراد موفق ترس ندارند

ترس هیچ‌چیزی به‌جز طولانی شدن تصورات منفی شما نیست. خطر واقعی است. وقتی‌که در جلوی یک اتوبوس نشسته باشید و اجازه بدهید که آدرنالین شما بالا رود، ترس شما را فرامی‌گیرد.ترس یک انتخاب است. افراد استثنایی این را از همه بهتر می‌دانند و به این دلیل ترس را از مغز خود خارج می‌نمایند. به‌جای اینکه تسلیم ترس شوند، معتاد احساس خوشی هستند که از غلبه کردن بر ترس به دست می‌آورند.


9- افراد بسیار موفق دل‌نشین هستند

انسان‌های دل‌نشین ترکیب بسیار خوبی از قدرت و محبت هستند. این‌گونه افراد تهدید نمی‌نمایند، ترس اشاعه نمی‌دهند، توطئه نمی‌نمایند ، وجود مهربان و مملو از اعتمادبه‌نفس آن‌ها ، هدف را در دسترس آن‌ها قرار می‌دهد. مهربانی در کار، برخی اوقات ازنظر حرفه‌ای، بار منفی دارد ولی منظور دل‌نشین بودن است که نزد افراد بسیار موفق باعث قدرت آن‌ها می‌شود. آن‌ها کسانی هستند که می‌توانید با آن‌ها صحبت نموده، دوست‌داشتنی هستند، برقراری ارتباط با آن‌ها آسان است. همه این‌ها شاخص‌هایی هستند که این‌گونه افراد را در رسیدن به اهدافشان کمک می‌نمایند.


10- آن‌ها صادق هستند

افراد بسیار موفق اطمینان دارند که صداقت و تعهد ، بااینکه بعضی مواقع بسیار سخت است، در درازمدت همواره به نفع آنان است. می‌دانند که صداقت باعث ایجاد ارتباطات واقعی و ریشه‌ای می‌شود و عدم صداقت درست بالعکس . یک تحقیق سازمان نوتر دام نشان می‌دهد که افرادی که مرتباً دروغ می‌گویند نسبت به دیگران مشکلات روحی و روانی بیشتری دارند.


11- آن‌ها همواره سپاسگزار هستند

افراد بسیار موفق می‌دانند که انگیزه بسیار بالا، تمایل به پیشرفت،و  پشتکار آن‌ها را به‌جایی رسانده که الآن هستند. به‌جای اینکه در احساس موفقیت خود غرق شوند، افراد بسیار موفق سپاسگزار هستند و از کارهای خوبی که دیگران برای آن‌ها انجام داده‌اند ، همواره تشکر می‌نمایند.


12- آن‌ها قدردان هستند

انسان‌های به‌واقع استثنایی به جایگاه‌های زیادی می‌رسند برای اینکه درک می‌نمایند که باید بعضی مواقع یواش‌تر پیش بروند و قدر دست‌یافته‌های خود را بدانند.  می‌دانند که قسمت بزرگی از مثبت‌گرایی آن‌ها ، قدرت و انگیزه‌ای که دارند ، از فروتنی آن‌ها و قدردانی از آن چیزهایی نشئت می‌گیرد، که زندگی در اختیار آن‌ها قرار داده است.


نتیجه:

این عادت‌ها هرکدام از ما را به‌سوی موفقیت هدایت می‌کند ، به شرطی که هرروز آن‌ها را بکار گیریم. سعی کنید و خواهید دید که به کجا خواهید رسید.


نویسنده : Dr. Travis Bradberry / مترجم : دکتر احمدیان


نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
تیم مشاوران مدیریت ایران - تحت لیسانس CMCG کالیفرنیای آمریکادر منطقه خاورمیانه.
وب سایت اصلی : http://iranmct.com
شماره تماس دفتر تهران : 09126465584

http://twitter.com/iranmct

ارائه خدمات مشاوره مدیریت آموزش مدیریت - نظارت بر اجراء.مشاوره بازاریابی.مشاوره فروش،مشاوره برندینگ.مشاوره منابع انسانی.مشاوره مدیریت خلاقیت و نوآوری.مشاوره ریسک.مشاوره تبلیغات.مشاوره مدیریت ارتباط با مشتری.مشاوره خدمت به مشتری.مشاوره برندسازی و ارزشگذاری برند.برندینگ فردی برندینگ شخصی ....
آرشیو مطالب